Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 5508460



*

nr 550 8460


Ram

oval med rosor, 42x50


Utrop:

100 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 november 2008
kl 17:34:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/10 16:14:32 1      100 kr
2/11 23:24:33 2      150 kr
2/11 23:51:41 3      200 kr
3/11 12:46:09 4      Vinnande bud
3/11 13:22:05 5      300 kr
3/11 16:40:46 6      400 kr
3/11 16:46:55 6      500 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval med rosor ram ramar
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:19




Ladda ner broschyr